O spoločnosti Xiaomi

Náš web je venovaný predovšetkým produktom Xiaomi. Poďme si povedať viac informácií o tejto čínskej spoločnosti.34365_large_Xiaomi_HQ_Fuzz_Bloomberg_FP_Wide

História

Spoločnosť Xiaomi bola založená siedmymi partnermi 6.apríla 2010. Do spoločnosti Xiaomi investovala investičná spoločnosť Temasek, sigapurská vláda, čínske fondy rizikových kapitálov IDG Capital a Qiming Venture Partners, taktiež spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou mobilných čipov Qualcomm.

Lei Jun
Lei Jun

CEO spoločnosti Lei Jun si dôkladne zostavil svoj tím, vrátane bývalých zamestnancov Microsoftu, Motoroly a 16. augusta 2010 spoločnosť oficiálne vydala svoj prvý mobilný telefón s Androidom a užívateľským rozhraním MIUI. O rok neskôr bol ohlásený model Mi1, ktorý sa podobal Samsungu TouchWiz.

O ďalší rok neskôr spoločnosť predstavila model Mi2. 24. septembra 2013 spoločnosť oznámila, že predala vyše 10 miliónov tohto zariadenia.

Niektoré produkty Xiaomi sú vyrábané spoločnosťou Foxconn, ktorá vyrába tiež produkty od Apple.

V októbri 2013 spoločnosť bola vyhlásená ako piata najviac používaná značka v Číne.

Podiel spoločnosti Xiaomi v Číne (január 2016):

1: Xiaomi – 15.2 percent
    2: Huawei – 14.7 percent
    3: Apple – 12.5 percent

Stratégia Apple?

Marketingová stratégia spoločnosti sa často prirovnáva práve k spoločnosti Apple. Po prečítaní knihy o Steve Jobsovi Lei Jun už na vysokej škole si začal robiť image práve podľa Steva Jobsa, vrátane jeansov, tmavej košele a štýle predstavovania nových produktov. Práve táto stratégia bola považovaná za kopírovanú.

Napriek tomu spoločnosť tvrdí, že dodržuje iné zásady. Nemá žiadnych distribútorov tretích stran a všetky výrobky sú predávané priamo zo stránky spoločnosti. Aj napriek tomu, že existujú určité podobnosti s Apple, schopnosť prispôsobiť softvér voči užívateľovi odlišuje Xiaomi od ostatných výrobcov.

Cieľom spoločnosti Xiaomi je udržať nízku cenu a vysokú kvalitu zariadení. Dnes má spoločnosť viac ako 3000 zamestnancov a jej hodnota sa odhaduje na 45 miliárd dolárov.

Xiaomi nie je spoločnosťou, ktorá by vyrábala výhradne elektroniku. Xiaomi vyrába zariadenia či už od mobilných telefónov, tabletov, routerov, kamier, reproduktorov až po  čistič vzduchu, či varič ryže.

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac informácií

Používaním Xiaomiphone.sk súhlasíte s využitím cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať služby. Potrebné je kliknúť na možnosť "Súhlasím" v oznámení.

Zatvoriť