Otestovali sme najnovší router Xiaomi Mi Wifi 3!

recenzia

Spoločnosť Xiaomi koncom marca predstavila tretiu generáciu svojho Mi routera Xiaomi Mi Wifi 3. Poďme sa pozrieť čo táto novinka prináša.

IMG_1830

IMG_1833

IMG_1836

Spoločnosť Xiaomi si skutočne necháva záležať na balení svojich produktov. Doteraz produkty Xiaomi boli skôr zabalené v recyklovanom papieri. Nové balenia pôsobia už krajším dojmom. Prekvapilo ma, že balenie je dosť veľké, samozrejme kvôli anténam, skôr som myslel, že budú odnímateľné a samostatne zabalené.

IMG_1835

IMG_1841

Čo sa týka portov, máme tu 1x USB2 port, 1x wan, 2x lan porty.

IMG_1845

Bohužiaľ zariadenie je skôr určené pre čínsky trh, takže v balení je zahraničný adaptér, ale s mnohými predajcami sa dá dohodnúť, že pribalia aj európsky adaptér, ktorý sa jednoducho nasunie na pôvodný.

Spárovanie a konfigurácia

Najlepšie je Xiaomi router konfigurovať pomocou smartfónu, kde je aspoň anglický jazyk.

Potrebné je si vyhľadať wifi siete, kde sa zobrazí 2.4 G a 5G sieť, keďže zariadenie obsahuje dual wifi.

Po pripojení na wifi sieť, zobrazí sa v čínskom jazyku konfigurácia modemu, kde sa odklikne tlačítko pre pokračovanie, ešte pár potvrdení pre pokračovanie a následne je možnosť vpísania hesla na novú wifi sieť.

V ďalšom kroku sa odklikne, ktorú wifi chceme používať či 2.4 G alebo 5G. 5G je skôr určená pre zariadenia ktoré podporujú štandard AC.

Ďalšia konfigurácia prebieha cez aplikáciu Mi Router, ktorá sa nachádza v Appstore aj v Google play.

V aplikácií je potrebné sa prihlásiť so svojím Xiaomi účtom, po tomto prihlasení aplikácia vyhľadá wifi zariadenia a zistí, že v okolí sa nachádza Xiaomi Router a prebehne nastavenie zariadenia.

Potom už jednoducho v aplikácií vidíme pripojené zariadenia k wifi, rôzne možnosti nastavení.

Veľmi som si obľúbil funkciu pripojenia k wifi so silnejším dosahom. To znamená, že máte len jednu wifi sieť, ktorá obsahuje aj 2.4G aj 5G frekvenciu, čiže zariadenia sa pripoja k tej frekvencií, ktorá komunikuje rýchlejšie s vašim zariadením pripojeným k wifi.

Router ďalej podporuje aj možnosť zdieľania súborov, ukladanie súborov. Jedoducho cez USB port môžete k Mi routeru pripojiť externý disk, ktorý bude slúžiť ako úložisko.

Wifi štandard: 802.11b/n/g,802.3/3U,IEEE 802.11ac

Podporované systémy: 

Android,IOS,Mac OS,Windows 2000,Windows 7,Windows 8,Windows 8.1,Windows 98,Windows 98SE,Windows ME,Windows Vista,Windows XP