Recenzia: šikovná domácnosť od Xiaomi!

chytraa

A je to tu! Obdržali sme krásnu šikovnú domácnosť od Xiaomi, poďme sa pozrieť čo tieto moduly dokážu!

2016-05-26 15.58.35

Snímače od činskeho dodávateľa nám prišli zabalené samostatne, aj keď sme si objednali komplet celý set, nie zvlášť snímacie moduly. Ale nevadí.

Takže máme tu 1 hlavnú riadiacu jednotku celej chytrej domácnosti a ďalšie 3 moduly.

2016-05-26 16.01.15

Riadiaca jednotka

Táto jednotka je hlavným zariadením na ktoré sa pripájajú ostatné prídavné moduly. Potrebné je, aby ste si vo svojom smartfóne nainštalovali aplikáciu Mi Home, ktorá je určená pre všetky tieto snímače. V aplikácií dáte vyhľadať okolité Mi zariadenia a svoj smartfón jednoducho spárujete s touto jedotkou.

Táto riadiaca jedotka má v sebe viacero funkcií napríklad:

  • online rádio – v jedotke je zabudovaný reproduktor tak je možné počúvať rádia, ktoré si jednoducho cez aplikáciu Mi Home nastavíte. Bohužiaľ nie sú to celosvetovo všetky rádia, ale sú to rádia len čínske.
  • svetlo – na bočnej strane toto zariadenie má svetlo. Jednoducho cez aplikáciu si vyberiete, akú farbu chcete, ktorou by svetlo malo svietiť. Tiež je možné svetlo zapnúť manuálne tlačítkom, rovnako dvojitým kliknutím zmeniť farbu.
  • alarm – jednoducho nastavíte časový interval na prídavné snímače.
  • budik

hlavnyhlavny2

 

 

 

 

 

 

 

Diaľkové ovládanie

To sa mi páči najviac. Malé ovládanie ma veľkosť asi 4×4 cm a s hlavnou jednotkou sa páruje ako ostatné zariadenia.  Aplikácií Mi Home, keď ste v nastavení svojej hlavnej jednotky tak si dáte vyhľadať okolité ďalšie zariadenia. Podmienka je aby každé zariadenie bolo nájdené – na 3 sekundy stlačiť párovacie tlačitko. Stlačíte ho špendlíkom, ktorý je v balení. Je to klasický špendlík na otváranie slotu simkariet v balení najnovších smarfónov, určite poznáte.

Ak už je toto ovládanie spárované s hlavnou riadiacou jedotkou automaticky slúži ako zapínač a vypínač svetla na hlavnej jedotke. Fakt je to super, nie je potrebné neustále spúšťať aplikáciu Mi Home, jednoducho klik a hotovo.

Samozrejme cez aplikáciu Mi Home sa dajú nastaviť viaceré funkcie napríklad ak stlačím ovládanie pusti rádio.

Týchto snímačov kľudne po dome môžete mať  umiestnených viacero a cez aplikáciu jedoducho nastavíte, čo každé ovládanie ma vyvolať. Napríklad je tam aj možnosť odoslania správy užívateľom v dome.

dialkove

Pohybový senzor

Ak ste niekde preč, nikto nie je doma, jedoducho si nastavíte pravidlo. Napríklad pri v lámaní, hlavná riadiaca jedotka spustí alarm a skutočne je dosť hlasitý. Nastavíte si pravidlo, že príde vám správa, v dome máte neželanú osobu.

snimac1

Senzor na dvere, či okno

V tomto sete sú integrované magnety, na základe toho sa rozpozná či sú dvere, alebo okno otvorené. Kúpite si senzory na všetky okná, ak niekto otvorí okno napr. vo večerných hodinách, spustí sa alarm.

doors

Na obrázku nižšie môžete vidieť, že na hlavnej riadiacej jednotke sú pripojené 3 zariadenia.

2016-05-26 15.22.55

Na obrázku nižšie je možné nastaviť zabezpečenie čiže alarm, tóny, automatické svetlo. Napríklad stmieva sa, v izbe začína byť tma, svetlo sa zapne…

Ďalej na hlavnej riadiacej jednotke viete nastaviť aj budík, nie len na tón, ale napr. spustí sa rádio… zatiaľ len čínske 🙂

2016-05-26 15.25.30

Tak to je v krátkosti všetko.

KLIKNUTÍM SEM PREJDETE DO E-SHOPU S PRODUKTOM