Xiaomi plánuje 1000 kamenných predajní do roku 2020

Hľadáš kupón, alebo pôvodný vypršal? Napíš nám do Online podpory

xiaomi-taipei02

Spoločnosť Xiaomi predáva svoje smartfóny väčšinou pomocou online predaja prostredníctvom oficiálnych webových stránok. Samozrejme ďalší menší predajcovia tieto smartfóny predávajú prostredníctvom internetu do zvyšku sveta. Keďže spoločnosť Xiaomi nemá veľa kamenných predajní vybudovaných v Číne,spoločnosť plánuje rozšíriť predaj aj prostredníctvom offline predaja vybudovaním nových kamenných predajní.

Pred niekoľkými mesiacmi CEO Xiaomi Lei Jun potvrdil, že spoločnosť plánuje vybudovať až 1 000 kamenných predajní na území Číny behom nasledujúcich pár rokov. Najnovší plán naznačuje, že spoločnosť už začala s výstavbou.

Online-sales

Poďme sa pozrieť na 20 značiek smartfónov, ktoré sa predávajú v Číne, obdobie 1. polrok 2016.

Čo sa týka online predaja, tam jednoznačne vedie spoločnosť Xiaomi, ktorá svoje zariadenia predáva väčšinou prostredníctvom online predaja. Za prvý polrok spoločnosť predala 17 miliónov smartfónov. Tesne za Xiaomi je spoločnosť Huawei, ktorá predala 15 miliónov smartfónov. Na treťom mieste je spoločnosť LeEco, ktorá sa stala veľmi populárnou.

offline-sales

V offline predajnosti, čiže v predajnosti prostredníctvom kamenných obchodov jednoznačne dominuje spoločnosť Oppo, ktorá predala 28 miliónov smartfónov v Číne. Tesne za ňou nasleduje Huawei s 27 miliónmi predanými smarfónmi. Spoločnosť Xiaomi sa umiestnila až na 9. mieste so 6 miliónmi predanými smartfónmi, je to predovšetkým z toho dôvodu, že spoločnosť Xiaomi nemá veľa vybudovaných kamenných predajní.

Nasledujúce obdobie pre čínsky trh bude zaujimavé.

Zdroj: http://www.gizmochina.com/2016/09/28/xiaomi-going-offline-targets-1000-retail-stores-2020/

Hľadáš kupón, alebo pôvodný vypršal? Napíš nám do Online podpory

Do pár dní doma z EU skladu, poštovné zadarmo, bez poplatkov navyše