MIUI9 príde v júli, môžme sa tešiť na tieto nové funkcie

Hľadáš kupón, alebo pôvodný vypršal? Napíš nám do Online podpory


Dobré správy pre všetkých fanúšikov Xiaomi.

Spoločnosť Xiaomi plánuje vydať prvú beta verziu systému MIUI9 už v júli. Nová nadstavba MIUI9 pobeží na systéme Android 7.1.1. Medzi najočakávanejšie funkcie patrí funkcia PIP (picture in picture), ktorá vlastne umožní vložiť otvorenú aplikáciu na widget, ktorý bude na domovskej obrazovke. Na obrázku nižšie môžeme vidieť ako táto funkcia bude vyzerať.

Ďalej sa očakáva funkcia rozdelenia obrazovky pre dve aplikácie. Táto funkcia bola predstavená pri predstavení nového Xiaomi Max 2.

V novej verzií tiež bude možné vymazať integrované aplikácie spoločnosti Xiaomi ako napríklad kalkulačka, alebo kalendár. Nová verzia tiež bude obsahovať funkciu nahrávanie obrazovky, s ktorou sme sa už stretli u vývojárskej verzie MIUI8. Do ostrej prevádzky nová MIUI9 príde v auguste, od kedy sa nová verzia bude nachádzať u novo vyrobených smartfónov Xiaomi.

Podľa predežných informácií MIUI9 pobeží na smartfónoch: Mi6, Mi5C, Note 2, Mix, Redmi Note 4X, Redmi Note 4, Mi4C, Mi4S, Mi5, Mi5S, Mi5S Plus, tiež sa nová verzia dostane na tablet Mi Pad 3.

Tieto informácie o kompatibilite zariadení zatiaľ oficiálne nie sú, s veľkou pravdepodobnosťou počítame aj so smartfónmi rady Redmi 3, Redmi 4.

Zdroj: http://www.gizchina.com

Hľadáš kupón, alebo pôvodný vypršal? Napíš nám do Online podpory

Do pár dní doma z EU skladu, poštovné zadarmo, bez poplatkov navyše