Nemusíme čakať do júla! Rozdelenie obrazovky v systéme MIUI príde už budúci týždeň!

Spoločnosť Xiaomi plánuje vydať prvú beta verziu systému MIUI9 už v júli. Nová nadstavba MIUI9 pobeží na systéme Android 7.1.1. Medzi najočakávanejšie funkcie patrí funkcia PIP (picture in picture), ktorá vlastne umožní vložiť otvorenú aplikáciu na widget, ktorý bude na domovskej obrazovke. Na obrázku nižšie môžeme vidieť ako táto funkcia bude vyzerať.

Ďalej sa očakáva funkcia rozdelenia obrazovky pre dve aplikácie. Táto funkcia bola predstavená pri predstavení nového Xiaomi Max 2.

Najnovšie informácie odhaľujú, že už budúci týždeň môžme očakávať novú vývojársku beta verziu systému MIUI8, ktorá bude obsahovať funkciu rozdelenia obrazovky pre dve aplikácie.

V pripravovanej verzií MIUI9 tiež bude možné vymazať integrované aplikácie spoločnosti Xiaomi ako napríklad kalkulačka, alebo kalendár. Nová verzia tiež bude obsahovať funkciu nahrávanie obrazovky, s ktorou sme sa už stretli u vývojárskej verzie MIUI8. Do ostrej prevádzky nová MIUI9 príde v auguste, od kedy sa nová verzia bude nachádzať u novo vyrobených smartfónov Xiaomi.

Zdroj: http://www.xiaomitoday.com

Z EU skladu produkty do 4 dní máš doma, žiadne DPH/CLO pri doručení