Takto vyzerá prax: snímač otlačkov prstov v displeji alebo v kovovom tele!

Spoločnosť Vivo ako prvá príde na trh so smartfónom s integrovaným snímačom otlačkov prstov v displeji. Tentokrát máme možnosť vidieť ako nová technológia funguje v praxi.

Technológiu snímača otlačkov prstov v displeji vyvinula spoločnosť Qualcomm. Spoločnosť vyvinula snímač otlačkov prstov, ktorý je možné integrovať pod sklo displeja, ale aj pod displej samotný. Taktiež tento snímač je možné integrovať pod kovové telo smartfónu. Čiže máme 3 druhy integrácie snímača otlačkov. Snímač otlačkov pre sklo a kov bude dostupný pre procesory Snapdragon 630 a Snapdragon 660. Pre nové typy procesorov, Snapdragon série 800, série 600, série 200 ktoré prídu na mobilný trh bude dostupný snímač otlačkov pre displej, kov, aj pre sklo displeja.

Spoločnosť Qualcomm tvrdí, že ich skenery dokážu detekovať otlačky prstov pod vodou, tiež dokážu zmerať srdcovú frekvenciu a prietok krvi pre bezpečnejšiu autentifikáciu. Hlavným bodom včerajšieho oznámenia bolo partnerstvo so spoločnosťou Vivo. Qualcomm hovorí, že spolupracuje s čínskym výrobcom a nové senzory otlačkov prstov Qualcommu sa budú nachádzať v smartfónoch Vivo od modelu Xplay6.

Zdroj: http://www.xiaomitoday.com

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac informácií

Používaním Xiaomiphone.sk súhlasíte s využitím cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať služby. Potrebné je kliknúť na možnosť "Súhlasím" v oznámení.

Zatvoriť