Xiaomi čoskoro spustí výrobu vlastného procesora Surge S2: určený pre Mi6C

Spoločnosť Xiaomi vo februári oficiálne predstavila vlastný procesor Surge S1, ktorý pôvodne bol označovaný názvom Pinecone.

Nový proccesor obsahuje architektúru octa-core so štyrmi Cortex A53 jadrami taktovanými na frekvenciu 2.2GHz a so štyrmi Cortex A53 jadrami taktovanými na 1.4 GHz. Čip je vyrábaný 28nm procesom. Spoločnosť tvrdí že kombináciou štyroch silných a štyroch úsporných jadier vzniká dokonalá rovnováha výkonu a energetickej efektivity. Procesor obsahuje grafický čip Mali-T860, ktorý je o 40% úspornejší oproti svojmu predchodcovi.

Spoločnosť na procesore pracovala 28 mesiacov od začiatku projektu k masovej výrobe. Konečným cieľom spoločnosti je vyrábať high-end čipy, ktoré dosiahnu dokonalú rovnováhu medzi výkonom a úsporou energie. Nový procesor získal smartfón Xiaomi Mi5C.

Nové informácie odhaľujú, že spoločnosť už nasledujúce 3 mesiace spustí výrobu druhej generácie procesora, s názvom Surge S2. Túto informáciu potvrdila taiwanská spoločnosť Semiconductor Manufacturing Company, ktorá na výrobe procesora pracuje, A práve tento nový čip by sa mal objaviť v lacnejšej variante modelu Xiaomi Mi6, v modeli Xiaomi Mi6C. Dokonca sa predpokladá, že procesor bude použitý aj vo vylepšenej verzií modelu Mi6, v modeli Mi6S, ktorý by mohol prísť ku koncu roka. Myslíme si ale, že v modeli Mi6S bude použitý procesor Snapdragon.

Zdroj: http://www.xiaomiphone.com

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac informácií

Používaním Xiaomiphone.sk súhlasíte s využitím cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať služby. Potrebné je kliknúť na možnosť "Súhlasím" v oznámení.

Zatvoriť