Xiaomi doháňa Samsung na indickom trhu

Spoločnosť Xiaomi je na 2. priečke predajnosti smartfónov na indickom trhu. Všetko tomu nasvedčuje, že spoločnosť čoskoro bude na prvom mieste predajnosti smartfónov v krajine.

Za prvý štvrťrok predajnosti smartfónov na indickom trhu vedie spoločnosť Samsung s 22% podielom. Spoločnosť Xiaomi na druhej priečke si drží 14.8% podiel. Očakáva sa, že po zverejnení predajných čísiel z druhého štvrťroku sa náskok spoločnosti Samsung ešte viac zníži.

Spoločnosť Xiaomi chce do roku 2020 vytvoriť 20 000 pracovných miest v Indii. „V súčasnosti sme vytvorili 7 500 pracovných miest v Indii a očakávame, že toto číslo sa zvýši na 20 000 pracovných miest v priebehu 3 rokov.“ Prezradil CEO Xiaomi Lei Jun počas nedávnej konferencie The Economic Times Global Business.

„Stali sme sa prvou spoločnosťou, ktorá aplikovala model Internet-plus pre naše podnikanie s inovatívnymi technológiami, skvelými produktmi“. CEO Xiaomi Lei Jun je dvanásty najbohatší človek v Číne s majetkom vyše 6.8 milióna dolárov, podľa Forbes.

„Pokrok v internetových technológiach nám pomohol odstrániť sprostredkovateľov predaja a ich marže, vďaka tomu sú ceny našich produktov takmer na úrovni výrobných nákladov a to prispieva k zníženiu ceny produktu pre konečného spotrebiteľa.“ prezradil nedávno Lei.

Zdroj: https://www.androidheadlines.com