Xiaomi a Facebook začnú pracovať na novej VR

Už je to tri roky, čo spoločnosť Facebook začala pracovať so spoločnosťou Oculus na VR náhlavnej sade. Tentokrát vzniká nové partnerstvo.

Tento rok zo spoločnosti Xiaomi práve k spoločnosti Facebook odišiel viceprezident medzinárodného obchodu spoločnosti Xiaomi Hugo Barra. V spoločnosti Facebook sa stal viceprezidentom práve pre virtuálnu realitu.

Najnovšie informácie odhaľujú úzku spoluprácu medzi spoločnosťami na vytvorení novej náhlavnej sady. Nová verzia VR by mala prísť na trh začiatkom roku 2018 s cenou okolo 200 dolárov. Spolupráca medzi Facebookom a Xiaomi sa zrodila z myšlienky, aby táto VR technológia bola určená pre masívny trh s prijateľnou cenou.

Nová náhlavná sada nebude potrebovať pripojenie k počítaču ani mobilný telefón. Zariadenie bude obsahovať procesor spoločnosti Qualcomm. Samozrejmosťou náhlavná sada bude upravená pre Čínu, pre Xiaomi Market. V Číne je Facebook zakázaný a práve prostredníctvom VR technológie by spoločnosť mohla osloviť nových zákazníkov.

Zdroj: https://www.xiaomitoday.it

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac informácií

Používaním Xiaomiphone.sk súhlasíte s využitím cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať služby. Potrebné je kliknúť na možnosť "Súhlasím" v oznámení.

Zatvoriť