Otestovali sme nočný pohybový senzor Mijia (Xiaomi)!

Spoločnosť Xiaomi v júli predstavila pod značkou Mijia nočný pohybový senzor. Poďme sa pozrieť na tento model, ktorý nám dorazil.

Ako sme už spomenuli, svetelný senozor spoločnosť Xiaomi predáva pod svojou podznačkou Mijia, ktorá je určená pre zariadenia do domácnosti. Senzor je zabalený v bielej krabičke o veľkosti približne 12x12x5 centimetrov. Na bočnej strane nechýba logo spoločnosti Xiaomi a podznačky Mijia.

V balení nájdeme okrem senzoru aj menší manuál ale len v čínskom jazyku, ale vôbec potrebný nie je, keďže Vám uvedieme ako senzor sfunkčniť.

Zadná strana senzoru má obojstrannú lepiacu pásku, ktorú môžme odlepiť a senzor prilepiť napríklad na stenu, alebo nábytok. Taktiež je druhá možnosť upevnenia senzoru na plastový háčik, ktorý je súčasťou balenia. Ten potom môžme zavesiť na požadované miesto.

Zadná strana má 2 polohy pre uzamknutie a odomknutie zadného krytu. To slúži na to aby sme do senzoru mohli vložiť 3x AA batérie.

Ak batérie vložíme do senzoru, automaticky sa senzor rozsvieti. Je to skôr z toho dôvodu, aby každý užívateľ otestoval, či batérie sú funkčné. Taktiež nájdeme posúvacie tlačítko, s ktorým je možné nastaviť intenzitu svietenia na dve polohy. Slabšie svietenie a silnejšie svietenie. Podľa výrobcu pri slabšom svietení batérie vydržia až 12 mesiacov, pri silnejšom svietení je to približne 6 mesiacov.

Prekvapila nás vzdialenosť, ktorú senzor zosnímal, bolo to približne na úrovni 5 – 6 metrov. Pri testovaní sme zaznamenali, ak Vás senzor zosníma a stále sa pohybujete pred senzorom, samozrejme sa nevypne. Ak senzor nezaznamená pohyb, vypne sa približne po 15 sekundách.

Produkt je veľmi kvalitne vyrobený, nemá žiadne nedostatky a splňuje svoju funkčnosť.