Inžinier Apple dostal výpoveď kvôli zverejneniu videa s novým iPhone X

Hľadáš kupón, alebo pôvodný vypršal? Napíš nám do Online podpory


Začiatkom tohto týždňa Brooke Amelia Peterson, ktorá je dcérou teraz už bývalého inžiniera spoločnosti Apple nahrala na Youtube video s novým iPhonom X.

Spoločnosť Apple Brooke požiadala, aby toto video stiahla, čo sa aj stalo, ale aj napriek tomu jeho otec v spoločnosti dostal výpoveď. Video odhalilo aj niektoré kódové názvy pripravovaných produktov spoločnosti prostredníctvom aplikácie Notes, taktiež video obsahovalo aj citlivé QR kódy, ktoré sú určené len pre interné účely spoločnosti.

Brooke taktiež zverejnila nové video na Youtube, kde tvrdí, že vôbec o tom nevedela, že video natočené v kaviarni Apple by porušilo pravidlá spoločnosti. Taktiež uviedla, že jej otec si vzal plnú zodpovednosť za to, že jej poskytol prístup k iPhone X. Video na Youtube zverejnila pravdepodobne len pre zábavu a nie pre finančné účely, keďže nemá žiadnych odberateľov.

V minulosti podobný prípad sa v spoločnosti stal, v roku 2010,  keď spoločnosť predstavila iPad 3G. Zodpovednosť za to niesol zakladateľ Steve Wozniak.

Zdroj: https://www.gizmochina.com

Hľadáš kupón, alebo pôvodný vypršal? Napíš nám do Online podpory

Do pár dní doma z EU skladu, poštovné zadarmo, bez poplatkov navyše