Ďalší rekord Xiaomi: 150 000 predaných smartfónov Redmi Y1 a Lite behom 3 minút!

Spoločnosť Xiaomi na indickom trhu pred pár dňami predstavila nové modely smartfónov s názvom Xiaomi Redmi Y1 a Xiaomi Redmi Y1 Lite.

Tieto smartfóny nie sú ale žiadnou novinkou. Sú to vlastne smartfóny Xiaomi Redmi Note 5A a Xiaomi Redmi Note 5A vo výkonnejšej verzií. Nové smartfóny na indickom trhu sa začali predávať dnes. Podľa informácií spoločnosť zaznamenala predaje vo výške viac ako 150 000 predaných kusov behom 3. minut v prvej vlne predaja.

Základný model Xiaomi Redmi Y1 Lite prichádza s 5.5 palcovým displejom s rozlíšením HD. Smartfón obsahuje obsahovať RAM s kapacitou 2GB, interné úložisko s kapacitou 16GB, ktoré je možné rozšíriť prostredníctvom Micro SD kariet až do kapacity 128GB. Procesorom smartfónu je Snapdragon 425 taktovaný na frekvenciu 1.4GHz. Hlavný fotoaparát 13 megapixelový, predný fotoaparát 5 megapixelový. Smartfón obsahuje 3 sloty, dve pre sim karty, jednu pre Micro SD kartu. Batéria s kapacitou 3080mAh. Nový model obsahuje nadstavbu MIUI9.

Model Xiaomi Redmi Y1 prichádza s 5.5 palcovým displejom s rozlíšením HD. Smartfón obsahuje obsahovať RAM s kapacitou 3GB, interné úložisko s kapacitou 32GB, ktoré je možné rozšíriť prostredníctvom Micro SD kariet až do kapacity 128GB. Takatiež máme vyššiu variantu s 3GB RAM a 32GB interným úložiskom, aj variantu so 4GB RAM a 64GB interným úložiskom. Procesorom smartfónu je Snapdragon 435 taktovaný na frekvenciu 1.4GHz. Hlavný fotoaparát 13 megapixelový, predný fotoaparát smartfón obsahuje 16 megapixelový, s bleskom. Smartfón obsahuje 3 sloty, dve pre sim karty, jednu pre Micro SD kartu. Batéria s kapacitou 3080mAh.  Tento model obsahuje aj snímač otlačkov prstov. Nový model obsahuje nadstavbu MIUI9.

Na obrázku nižšie môžeme vidieť porovnanie 5 megapixelového a 16 megapixelového predného fotoaparátu

Zdroj: https://www.gizmochina.com

Žiadne poplatky navyše pri doručení neplatíš