Xiaomi Mi A1 získava aktualizáciu na Android Oreo: prichádza podpora rýchlonabíjania

Smartfón Xiaomi Mi A1 získava aktualizáciu na Android Oreo.

Počas predstavenia smartfónu spoločnosť potvrdila, že smartfón neskôr získa aktualizáciu na Android Oreo. Tentokrát ľudia z portálu TelecomTalk už mali možnosť otestovať novú aktualizáciu, ktorá prináša hneď niekoľko noviniek vrátane picture-in-picture, notifikačných diódiek, pribudla dokonca funkcia rýchlonabíjania.

Pri testovaní sa zistilo, že smartfón sa nabije približne za 92 minút, pred inštaláciou aktualizácie to bolo približne 2 hodiny. Treba však poznamenať, že testovanie bolo realizované prostredníctvom OnePlus nabíjačky, nie je isté, či nabíjačka v balení k smartfónu podporuje rýchonabíjanie Quick Charge 3.0.

Xiaomi Mi A1 prichádza s 5.5 palcovým displejom s rozlíšením Full HD, procesorom Snapdragon 625, RAM s kapacitou 4GB, interným úložiskom s kapacitou 32GB alebo 64GB. Smartfón obsahuje batériu na úrovni 3080mAh. Snímač otlačkov prstov nájdeme na zadnej strane smartfónu. Nechýba duálny fotoaparát 12 megapixelový, ktorý podľa spoločnosti je veľmi podobný fotoaparátu v smartfóne iPhone 7 Plus. Smartfón má krásne kovové prevedenie a je tenký len 7.3mm. Farebné prevedenia: čierna, zlatá, ružová zlatá. Na nabíjanie slúži USB port typu C. Matné čierne prevedenie nezanecháva otlačky.

Zdroj: https://www.gizmochina.com