Spoločnosť Xiaomi z 1. pozície zosadila spoločnosť Samsung na indickom trhu!

Hľadáš kupón, alebo pôvodný vypršal? Napíš nám do Online podpory


V posledných šietich rokoch na prvej priečke predajnosti smartfónov na indickom trhu bola spoločnosť Samsung.

Od začiatku minulého roku sa spoločnosť Xiaomi v krajine stala skutočnou hrozbou v predajnosti smartfónov pre juhokórejskú spoločnosť. Analytická spoločnosť Counterpoint zverejnila podiel na trhu spoločností za minulý kvartál na indickom trhu.

Za minulý kvartál spoločnosť Xiaomi dosiahla 25% podiel na indickom trhu, vďaka ktorému sa spoločnosť stáva najväčší m predajcom smartfónov v krajine. Na 2. mieste sa nachádza spoločnosť Samsung s podielom 23%. Nasledujú spoločnosti ako Lenovo, Vivo, Oppo so 6% podielom na trhu.

V minulom roku spoločnosť Samsung mala v rovnakom období až 24% podiel na trhu, zatiaľ čo spoločnosť Xiaomi len 9% podiel na trhu.  Hovorca spoločnosti Samsung uviedol: „spoločnosť Samsung je stále najobľúbenejšou spoločnosťou smartfónov na indickom trhu“.

Spoločnosť Xiaomi na indický trh vstúpila pre tromi rokmi. Odvtedy spoločnosť na indickom trhu agresívne predáva smartfóny so skvelými špecifikáciami za veľmi dostupné ceny. Stratégia predaja smartfónov je prostredníctvom maloobchodných predajcov, taktiež prostredníctvom Amazon India, či Flipkart.

Zdroj: https://www.gizmochina.com

Hľadáš kupón, alebo pôvodný vypršal? Napíš nám do Online podpory

Do pár dní doma z EU skladu, poštovné zadarmo, bez poplatkov navyše