Nový procesor Snapdragon 855 vyrábaný 7nm technológiou bude vyrábať Samsung

Spoločnosť Qualcomm plánuje vyrobiť nový procesor Snapdragon 855, ktorý bude vyrábaný 7nm technológiou.

Bude to prvý procesor vyrábaný novou technológiou. Špekulovalo sa, že spoločnosť Qualcomm si vyberie partnera pre výrobu spoločnosť TSMC, ktorá už vyrába mnoho procesorov spoločnosti. Výrobca sa nakoniec rozhodol zvoliť spoločnosť Samsung pre výrobu nového procesora. Ešte v minulom roku spoločnosť Samsung oznámila výrobu 7nm procesorov, ktorú hromadne spustí v tomto roku.

Procesory ako Snapdragon 810, či Snapdragon 808 vyrábala spoločnosť TSMC. Procesory ako Snapdragon 820, či 835 vyrábala spoločnosť Samsung. Procesor Snapdragon 810 nebol veľmi obľúbený u výrobcov smartfónov, kvôli svojej zranitelnosti a prehriatiu. Napríklad spoločnosť LG si pre svoje smartfóny vybrala procesor Snapdragon 808 pred procesorom Snapdragon 810.

Spoločnosť Samsung odhalila, že procesory vyrábané technológiou 7nm v porovnaní s 10nm sú o 40% menšie, pokles spotreby energie je až o 35%.

Zdroj: https://www.gizchina.com

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac informácií

Používaním Xiaomiphone.sk súhlasíte s využitím cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať služby. Potrebné je kliknúť na možnosť "Súhlasím" v oznámení.

Zatvoriť