Polícia v Číne používa inteligentné okuliare s funkciou rozpoznávania tváre

Polícia v Číne začala používať inteligentné okuliare, ktoré sú vybavené technológiou rozpoznávania tváre občanov.

Vďaka tejto technológií bude polícia schopná identifikovať hľadané, nezvestné osoby, alebo svedkov zločinu. V súčasnosti Čína má aj CCTV kamery, ktoré dokážu identifikovať občanov a dokonca sledovať ich pohyb v mestách. Práve tieto inteligentné okuliare sú vhodné v oblastiach, kde nie sú kamerové systémy.

Okuliare vyrába spoločnosť LLVision Technology Co. založená v Pekingu. V súčasnosti nové okuliare sa testujú políciou v meste Zhengzhou. Používajú ich dôstojníci na železničných staniciach. Vďaka novým okuliarom bolo už zadržaných 7 podozrivých osôb, ako aj 26 cestujúcich s falošnou totožnosťou.

Cena okuliarov sa pohybuje na úrovni 636€, využívajú kombináciu AI a offline databázy 10 000 podozrivých osôb. Okuliare sú schopné identifikovať podozrivé osoby v intervale 100 milisekúnd. Taktiež je ich možné pripojiť na internet pre aktualizáciu databázy v časových intervaloch.

Zdroj: https://www.gizmochina.com

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac informácií

Používaním Xiaomiphone.sk súhlasíte s využitím cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať služby. Potrebné je kliknúť na možnosť "Súhlasím" v oznámení.

Zatvoriť