Smartfóny Xiaomi, OPPO, Vivo získajú 5G sieť už v budúcom roku

Spoločnosť Qualcomm predstavila nový model Snapdragon X50, ktorý bude dostupný pre mnohých výrobcov smartfónov už v budúcom roku.

Spoločnosť usporiadala vlastnú konferenciu určenú pre operátorov a výrobcov smartfónov, ktorí už v budúcom roku môžu prichádzať na trh so smartfónmi, ktoré získajú nový modem Snapdragon X50. Práve tento modem bude podporovať 5G sieť. Spoločnosti, ktoré spolupracujú so spoločnosťou Qualcomm a nový modem bude v ich smartfónoch použitý sú: Xiaomi, Asus, Fujisu, HMD Global, HTC, Inseego, LG, NetComm Wirless, Netgear, Oppo, Sharp, Sierra Wireless, Sony, Telit, Vivo, Wingtech, WNC, ZTE.

V zozname sa nenachádzajú spoločnosti ako Apple, alebo Huawei, ktoré vyvíjajú vlastné procesory. Smartfóny spoločnosti Samsung novým partnerstvom so spoločnosťou Qualcomm možno nový modem získajú.

Operátori, ktorí prídu s podporou nového modemu vo svojich pásmach sú: AT&T, British Telecom, China Telecom, China Mobile, China Unicom, Deutsche Telekom, KDDI, KT Corporation, LG Uplus, NTT DOCOMO, Orange, Singtel, SK Telecom, Sprint, Telstra, TIM, Verizon a Vodafone Group.

Nedávno CEO spoločnosti Oppo Tony Chen potvrdil, že práve spoločnosť Oppo ako prvá príde so smartfónom s podporou 5G.

Zdroj: https://www.gizmochina.com

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac informácií

Používaním Xiaomiphone.sk súhlasíte s využitím cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať služby. Potrebné je kliknúť na možnosť "Súhlasím" v oznámení.

Zatvoriť