Spoločnosť Qualcomm odmietla aj druhú ponuku odkúpenia spoločnosťou Broadcom

Ešte v novembri spoločnosť Broadcom ponúkla odkúpenie spoločnosti Qualcomm za sumu 105 miliárd dolárov.

V tomto prípade šlo o najväčšiu akvizíciu v IT odvetví. Tentokrát spoločnosť Broadcom ponúka druhú ponuku na odkúpenie v sume 121 miliárd dolárov.Aj druhú ponuku spoločnosť Qualcomm odmietla.

Traja najväčší čínsky výrobcovia spoločnosť Xiaomi, Oppo a Vivo nesúhlasia s ponukou kúpy spoločnosti Qualcomm spoločnosťou Broadcom. Spoločnosti tvrdia, že kombinácia dvoch obrovských výrobcov čipov vznikne monopol, čo bude predstavovať menej inovácií.

Výrobcovia smartfónov sa vo veľkej miere spoliehajú na technológiu spoločnosti Qualcomm, ktorá sa nachádza vo väčšine smartfónov. Zatiaľ čo spoločnosti Samsung a Huawei majú vlastné procesory, ostatné spoločnosti práve využívajú procesory spoločnosti Qualcomm, prípadne Mediateku.

Spoločnosť Oppo sa vyjadrila, že spoločnosť Broadcom má skvelú finančnú históriu, ale nemá dostatok skúseností v oblasti vývoja nových technológií. Dokonca aj vedúci predstavitelia spoločnosti Lenovo tiež vyjadrili svoj nesúhlas.

Zdroj: https://www.gizmochina.com

Aktuálne zľavy

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac informácií

Používaním Xiaomiphone.sk súhlasíte s využitím cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať služby. Potrebné je kliknúť na možnosť "Súhlasím" v oznámení.

Zatvoriť