fbpx

Xiaomi kolobežky sú v USA veľmi populárne: predávajú sa pod novou podznačkou BIRD

Vládne organizácie USA ako CIA, FBI a NSA označujú smartfóny spoločností Huawei, ZTE a taktiež Xiaomi za potencionálne škodlivé pre národnú bezpečnosť USA.

Americká vláda má obavy voči krádeži informácií a špionáži. V niektorých produktoch sa môže skrývať malware s cieľom ukradnúť informácie, čo sa však zdá dosť absurdné. „Je nebezpečné umožniť spoločnostiam kontrolovanými zahraničnými vládami vstúpiť do americkej infraštruktúry“ – uviedol šéf FBI Chris Wray.

Americká vláda sa skôr snaží zdiskreditovať čínske spoločnosti aby ochránila svoje hospodárstvo pred skutočnou inváziou z Číny, ktorá by v krátkom čase mohla viesť k zrúteniu spoločnosti Apple, vďaka lepším cenám svojich produktov, tak aj skvelej kvalite. Predsa spoločnosti ako Huawei, Xiaomi a ZTE majú dôveru užívateľov vo viac ako 170 krajinách po celom svete, bez toho aby obdržali jediné obvinenie týkajúce sa bezpečnosti.

V rámci novej podznačky Bird spoločnosť Xiaomi na americkom trhu spustila predaj kolobežiek. Podľa informácií nové kolobežky sú veľmi populárne v Sillicon Valley. Začali sa predávať v rôznych veľkých mestách a podľa informácií kolobežky zaznamenávajú predaje na úrovni desiatok miliónov dolárov.

Zdroj: https://www.gizchina.com

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac informácií

Používaním Xiaomiphone.sk súhlasíte s využitím cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať služby. Potrebné je kliknúť na možnosť "Súhlasím" v oznámení.

Zatvoriť