Prečo je Xiaomi Mi10 drahší ako predošlé vlajkové verzie? Vďaka najnovším a drahším technológiam

Spoločnosť Xiaomi vo štvrtok oficiálne predstavila nové smartfóny Xiaomi Mi10 a verziu Pro.

Tieto smartfóny sú však drahšie ako predchádzajúce verzie vlajkových modelov.

V porovnaní s modelom Xiaomi Mi9 cena nového modelu Xiaomi Mi10 je o 140 dolárov drahšia. Podľa generálneho riaditeľa len polovicu zo zvýšenej sumy zahŕňa vlajkový procesor Snapdragon 865, ktorý je drahší pretože využíva 5G modem. Jeho cena je dvojnásobná ako predošlý procesor Snapdragon 855.

Smartfón Xiaomi Mi10 obsahuje ďalej 6.67 palcový AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi Lei Jun odhalil, že spoločnosť vynaložila obrovské sumy peňazí na vytvorenie displeja tak, aby vyhovoval požiadavkám spoločnosti Xiaomi. Jeho cena je dvojnásobná. Otvor na displeji meria len 2.6 mm, ktorého priemer je ešte menší ako priemer v smartfónoch Galaxy S10 či Galasy Note 10 výrobcu Samsung. Displej je vyrábaný pomocou technológie DOT (Direct On-cell Touch), kedy dotykový snímač je zabudovaný do displeja s tenkou vrstvou. Iné výroby displejov umiestňujú dotykovú fóliu priamo na panel displeja.

Displej tiež využíva vylepšenú technológiu ultra- úzkych rámčekov, vďaka ktorej bočné strany displeja sú tenšie. Tiež je menší aj spodný rám smartfónu pribliźne o 1.8 mm. Displej obsahuje certifikáciu TUV Rheinland, vďaka ktorej znižuje žiarenie modrého svetla či znižuje blikanie.

Aktualizácia pamäte RAM z technológie DDR4 na DDR5 výšila náklady tohto komponentu o 20%. Rovnako aj batéria, rýchlejšie nabíjanie, lepšie chladenie pre odvod tepla, tiež zvyšujú náklady.

Zdroj: 1 2

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac informácií

Používaním Xiaomiphone.sk súhlasíte s využitím cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať služby. Potrebné je kliknúť na možnosť "Súhlasím" v oznámení.

Zatvoriť