Tip: Z EU krajín CLO/DPH platiť nebudeš, ani z čínskych skladov pri TOMTO type poštovného

Z EU skladov nikdy nič navyše neplatíte.

Zahraničné e-shopy ponúkajú tovar aj v EU skladoch. Keďže EU sklady sú v krajinách Európskej únie, automaticky produkty zaslané z týchto krajín niesú vybavované colnicou, čiže neplatíte DPH ani CLO a napriamo putujú k zákazníkovi na adresu. Výhodou EU skladoch je rýchlejšie dodanie produktu k zákazníkovi, ako z čínskych skladov.

Ale ktoré poštovné vybrať pri čínskych skladoch?

E-shop Banggood –  spoločnosť Banggood ponúka typ poštovného Standard Shipping, kedy neplatíte ďalšie poplatky pri doručení produktu, kedy balík je doručovaný kuriérom priamo k zákazníkovi. Tieto poplatky za Vás hradí samotný e-shop. Čiže produkt môže byť z ktorejkoľvek krajiny, nezáleží na tom, či z EU alebo nie.

Túto informáciu e-shop uvádza aj na stránke produktov, je tam ikona Inclusive of VAT, čo znamená že cena produktu už zahŕňa CLO a DPH.

E-shop Hekka – v e-shope Hekka pri produktoch sledujte informáciu: VAT Included, čo znamená, že cena produktu už obsahuje DPH a CLO, čiže pri doručení ďalšie poplatky navyše neplatíte. Samozrejme sme tento spôsob objednania z čínskeho skladu aj otestovali: 18.12.2022 – otestovali sme čínsky sklad e-shopu Hekka, čo sľúbil, aj splnil: Doručenie smartfónu Xiaomi 12T za 22 dní, žiadne poplatky navyše

E-shop túto informáciu uvádza aj priamo pod každým produktom, tým pádom poštovné vyberiete automaticky, ktoré je dostupné.

E-shop Cafago a TomTop: Majú na výber poštovné typu Duty Free, o znamená, že poplatky navyše ako DPH a CLO sú zadarmo, čiže ich neuhrádzate. Zastavený balík colnicou nebude a bude doručený priamo k zákazníkovi.

E-shop Aliexpress: Aj na Aliexpresse rovno pri produktoch je napísané VAT included, čo znamená, že cena produktu už obsahuje DPH a CLO, čiže pri doručení ďalšie poplatky navyše neplatíte.

V prípade otázok nás kontaktuje v Online podpore.

E-shop Gashopper: V e-shope Gshopper pri všetkých produktoch z čínskych skladov ďalšie poplatky navyše pri doručení neplatíte. Ceny už sú s DPH a CLOm.

Žiadne poplatky navyše pri doručení neplatíš