Xiaomi Mi8 na prvom videu: ako prvý Xiaomi získava dlho očakávanú novú funkciu

Hľadáš kupón, alebo pôvodný vypršal? Napíš nám do Online podpory


Spoločnosť Xiaomi dnes oficiálne predstavila smartfón Xiaomi Mi8.

Nový smartfón sa objavil v prvom videu z praxe. Tak ako sa predpokladalo smartfón získava novú funkciu Always On Display, kedy displej je nepretržite zapnutý, kedy zobrazuje čas.

Smartfón Xiaomi Mi8 prichádza so 6.21 palcovým AMOLED displejom s rozlíšením Full HD+, v pomere 18.7 : 9. Smartfón obsahuje vlajkový procesor Snapdragon 845, v AnTutu nový smartfón dosiahol skóre 301 472 bodov, vďaka ktorým sa zaraďuje ako najvýkonnejší smartfón na trhu. Smartfón získava 64GB, 128GB alebo 256GB interné úložiskoRAM je na úrovni 6GB.

Predný fotoaparát smartfón získava 20 megapixelový, hlavný fotoaparát smartfón získava duálny 12 megapixelový, kedy fotoaparát smartfónu patrí medzi jeden z najlepších na trhu. V teste DxOmark fotoaparát dosiahol 105 bodov, čo je viac ako smartfón iPhone X, alebo model Xiaomi Mix 2S. Tak ako sa predpokladalo Xiaomi Mi8 získava nový duálny GPS čip, ktorý je presnejší. Kapacita batérie nového modelu dosahuje úroveň 3400 mAh. Nechýba podpora nového typu rýchlonabíjania Quick Charge 4+. Snímač otlačkov prstov sa nachádza na zadnej strane, smartfón je možné odomknúť aj na základe rozpoznávania tváre majiteľa.

Nový smartfón získava možnosť odomknutia smartfónu tvárou s použitím infračerveného snímača, táto technológia rozpoznávania tváre funguje lepšie.

Nechýba podpora AI, vďaka ktorej výsledné fotografie sú krajšie.

Cena smartfónu začína na 361€ vo variante so 6GB RAM a 64GB interným úložiskom.

Cena smartfónu vo variante so 6GB RAM a 128GB interným úložiskom sa bude predávať v cene: 402€.

Cena smartfónu vo variante so 6GB RAM a 256GB interným úložiskom sa bude predávať v cene: 442€.

Predobjednávky na smartfón v Číne začínajú dnes, do ostrého predaja vstupuje v Číne 5. júna.

Hľadáš kupón, alebo pôvodný vypršal? Napíš nám do Online podpory

Do pár dní doma z EU skladu, poštovné zadarmo, bez poplatkov navyše