Konkurencia má problém, Xiaomi Mi10 je realitou: Technologicky najvyspelejší smartfón prichádza!

Spoločnosť Xiaomi dnes oficiálne predstavila smartfón Xiaomi Mi10 a jeho verziu Pro.

Smartfón Xiaomi Mi 10 získava 6.67 palcový AMOLED displej s rozlíšením 2340 x 1080 pixelov, ktorý je po okrajoch zahnutý. Displej získava obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Rámčeky bočných strán sú menšie, na úrovni len 3.32 mm, v porovnaní s modelom Mi9, ktorý má 3.6 mm.

Procesorom smartfónu je tohtoročný vlajkový procesor Snapdragon 865 s podporou 5G sietí, ktorý v kombinácii s najnovšou RAM typu LPDDR5 spoločnosti Micron ponúka prenosovú rýchlosť až na úrovni 4.6 Gbps. Z hľadiska rýchlosti je až dvakrát rýchlejšia v porovnaní s technológiou LPDDR4. Xiaomi Mi 10 Pro získava interné úložisko nového typu UFS 3.0, ktoré dosahuje veľmi vysoké prenosové rýchlosti až do 2900 MB/s, v prepočte za sekundu dokáže prekopírovať až 362 mb súbor.

V Antutu smartfón získava skóre ohromných 585 232 bodov, vďaka ktorému je aktuálne najvýkonnejším smartfónom na trhu.

Súčasťou nového modelu smartfónu je najnovšia technológia Wifi 6, označovaná aj ako Wifi 801.11 ax. Najnovšia technológia umožní pripojiť viac zariadení súčasne, lepšie pokrytie signálom v domácnosti, taktiež nový štandard je úspornejší. Výhodou je aj nižšia latencia a vyššia prenosová rýchlosť, ktorá môže dosahovať úroveňa ž 9.6 Gbps.  Nová technológia Wifi je samozrejme spätne kompatibilná so zariadeniami, ktoré podporujú staršiu technológiu WiFi 802.11ac.

Hlavný fotoaparát smartfón získava až 108 megapixelový, 2, 2, 13 megapixelový, ktorý podporuje nahrávanie 8K videa pri 24 fps. Smartfónu nechýba aj optická stabilizácia obrazu. Predný fotoaparát smartfón obsahuje 20 megapixelový. Po novom sú obrázky ukladané do nového formátu HEIF, namiesto JPEG, kedy fotografia pri rovnakej kvalite zaberá o vyše 50% miesta menej.

Smartfón získava batériu s kapacitou 4 780 mAh, ktorá je navyše špeciálne chladená technológiou VC. 

Smartfón je možné nabíjať káblovo prostredníctvom USB C káblika, alebo bezdrôtovo na základe Qi Charge technológie. V oboch prípadoch je rýchlosť nabíjania 30W. V prípade bezdrôtovej technológie je možné smartfón nabiť do 100% len za 69. minút. V prípade nabíjania prostredníctvom USB C káblika za dobu len 56 minút. Hovoríme o batérii s kapacitou až 4 780 mAh. Smartfónu nechýba podpora NFC, či konečne stereo reproduktory certifikácie Hi-Res Audio. S audio jackom nepočítajme.

Smartfón Xiaomi Mi10 podporuje aj bezdrôtové nabíjanie ostatných zariadení. Dokáže tak nabíjať iné smartfóny s podporou bezdrôtového nabíjania, bezdrôtové slúchadlá, či myšky.

Nechýba vyspelejšia možnosť skenovania dokumentov, kedy niesú zanechávané rôzne tiene, možné je skenovať aj prednú a zadnú stranu dokladov na jeden dokument.

Cena smartfónu na čínskom trhu začína na úrovni:

530€ vo verzii s 8GB RAM, 128GB interným úložiskom.

570€ vo verzii s 8GB RAM, 256GB interným úložiskom.

620€ vo verzii s 12GB RAM, 256GB interným úložiskom.

 

Displej smarfónu Xiaomi Mi10 patrí medzi najlepšie, stál nemalé peniaze, priemer dierky je menší ako Samsungu

Zdroj: https://www.gizmochina.com

Akonáhle smartfón bude v predaji, informujeme ťa, pridaj sa do nášho odberu zľavových kupónov nižšie.

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Viac informácií

Používaním Xiaomiphone.sk súhlasíte s využitím cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitňovať služby. Potrebné je kliknúť na možnosť "Súhlasím" v oznámení.

Zatvoriť